Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz wypowiedziała się w niedzielę na Twitterze na temat telewizji TVN. „Kto ogląda TVN to wiadomo bez badań, że jest głupi” – napisała. Stwierdziła też, że widzowie TVP są „mądrzy”. W poniedziałek skomentowała własny internetowy wpis, precyzując, kto jej zdaniem jest „głupi”.

W niedzielę na swoim profilu na Twitterze, odpowiadając na wpis jednego z użytkowników serwisu społecznościowego Krystyna Pawłowicz napisała: „Kto ogląda TVN to wiadomo bez badań, że jest głupi”. Zapytana przez innego użytkownika, „jak skomentować widzów TVP”, odpowiedziała: „Mądrzy”.

Krystyna Pawłowicz skomentowała swój własny wpis w poniedziałek rano. „No dobrze. Ci,co nie dają się szczuć przez tvn,mimo,że to oglądają,nie są głupi” [pisownia oryginalna] – napisała.

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego
Od 5 grudnia 2019 roku Krystyna Pawłowicz jest sędzią Trybunału Konstytucyjnego. Wcześniej była posłanką Prawa i Sprawiedliwości, natomiast w latach 2007-2011 była sędzią Trybunału Stanu.

W Sejmie VII i VIII kadencji zasiadała w sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka oraz była członkiem Krajowej Rady Sądownictwa. Jeszcze przed rozpoczęciem kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi w 2019 roku Pawłowicz poinformowała o wycofaniu się z życia politycznego i nie kandydowała w wyborach parlamentarnych tego roku.

„Na TT będę teraz jednak tylko w charakterze obserwatora”
Już po tym jak Pawłowicz została zaprzysiężona na stanowisko sędzi Trybunału Konstytucyjnego, była krytykowana między innymi za swoje wypowiedzi na Twitterze o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej. 22 grudnia w mediach społecznościowych doszło do wymiany zdań między wicemarszałek Sejmu a Pawłowicz.

„Wstyd to pojęcie obce dla prezydentury Andrzeja Dudy. Jej symbolem będzie wielokrotne złamanie konstytucji, przyjęcie ślubowania od Piotrowicza i Pawłowicz, skandaliczne ataki na sędziów. I te słowa, że nie jest Prezydentem wszystkich Polaków. Wstyd!” – napisała na Twitterze Kidawa-Błońska, odnosząc się do słów prezydenta Andrzeja Dudy na temat ówczesnej pierwszej prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf. Mówił on, że ogarnia go „wstyd za to, kto w ogóle został na urząd pierwszego prezesa Sądu Najwyższego wybrany”.

„Wstydem, proszę pani Kidawy-Błońskiej to jest pani BEZWSTYD; bezwstyd bezkrytycznej marionetki, bezwstyd nieudanego socjologa z infantylnymi pretensjami do bycia 'prezydentem’… Litość.” – odpowiedziała na wpis Pawłowicz (pisownia oryginalna).

Zdaniem Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Krystyna Pawłowicz „ewidentnie pogwałciła przepisy” Kodeksu Etycznego Sędziów Trybunału Konstytucyjnego uchwalonego przez PiS i „powinna zostać ukarana dyscyplinarnie”.

W styczniu 2020 roku Pawłowicz dezaktywowała swoje profile w mediach społecznościowych, wyjaśniając w rozmowie internetowym wydaniem „Super Expressu”, że zrobiła to w związku z pełnioną funkcją. Po czterech dniach wróciła jednak na Twittera. „Dziś aktywowałam swoje konto na TT. Również sędzia TK musi mieć dostęp do informacji. Na TT będę teraz jednak tylko w charakterze obserwatora” – napisała wtedy.